Zaloguj

Przedszkole promujące Zdrowie

 

Warsztaty kulinarne

W dniu 11.06.br. przedszkolaki wzięły udział w warsztatach kulinarnych z udziałem cukierni „Lekkie ciacho”. Podczas zajęć samodzielnie przygotowały zdrowe, słodkie przekąski: kulki mocy i batoniki.

 

Program Drogowe ABC

 

W maju przedszkolaki realizowały program edukacyjny „Drogowe ABC” organizowany przez Polski Czerwony Krzyż. Celem programu była edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, budowanie świadomości i wzmacnianie prawidłowych postaw, które poprawią bezpieczeństwo dzieci.

Zdrowe kanapki

 

W marcu odbyły się kulinarne warsztaty podczas których przedszkolaki poznały walory zdrowego odżywiania oraz przygotowały smaczne kanapki.

 

Spotkanie z dietetykiem

 

W dniu 23.05.2019 r. odbyło się spotkanie z dietetykiem pod hasłem „Zdrowe jedzenie ma znaczenie”. Dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz w jaki sposób żywność wpływa na zdrowie i codzienne funkcjonowanie.

Sprintem do maratonu 2019

 

Po raz kolejny przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Wspólnie udało nam się pokonać dystans 39,2 km.

Zimowo

 

Zima sprzyja zabawom na śniegu oraz hartowaniu. Dzieci z ogromną przyjemnością lepiły bałwana, rzucały śnieżkami i wykonywały ćwiczenia gimnastyczne.

 

Olimpiada sportowa

 

29 stycznia br. dzieci uczestniczyły w zimowej olimpiadzie sportowej. Przedszkolaki z wielką radością i zaangażowaniem wykonywali zadania, rozwijając sprawności fizyczną, współpracę oraz współdziałanie w zespole. Za wytrwałość i determinację każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal.

 
Raport z rocznej działalności PPZ

 

Spotkanie z pielęgniarką

 

W dniu 14.12.2018 r. przedszkolaki gościły panią pielęgniarkę z NZOZ Centrum Medycznego „Rodzina” w Słupnie. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z zawodem pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi oraz wzbogacić wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Na zakończenie dzieci usystematyzowały wiedzę rozwiązując zagadki słuchowe. Za aktywność i zaangażowanie w zajęciach przedszkolaki otrzymały od gościa  nagrody w postaci naklejek.

 

 

Konkursy:

 

Konkurs plastyczny na projekt wspólnego logo placówek oświatowych Gminy Słupno ubiegających się o Certyfikat „Szkoły/Przedszkola Promującej/go Zdrowie”.  
Szczegóły w załączniku.

 

Rozstrzygnięcie konkursu

 

W dniu 26.04.br. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na projekt wspólnego logo placówek oświatowych Gminy Słupno ubiegających się o Certyfikat „Szkoły/Przedszkola Promującej/go Zdrowie”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. abp. A. J. Nowowiejskiego w Słupnie.  

Wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi wychowankowie: 

 

I miejsce: Lena z grupy „Aksamitki”

II miejsce: Olaf z grupy „Leśne Skrzaty”

Wyróżnienie: Magdalena z grupy „Leśne Skrzaty”

 

Poranki Muzyczne

 

Raz w miesiącu dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w „Porankach Muzycznych” z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. 
Wspólne spotkania są aktywną formą obcowania z muzyką poprzez: grę na instrumentach, improwizacje, śpiew a przede wszystkim ruch. 
To właśnie ruch przy muzyce jest ulubioną formą zajęć przedszkolaków.

Udział w koncertach pozwala dzieciom na odreagowanie napięcia, daje możliwość rozładowania energii, poprawia kondycję oraz samopoczucie.

 

Gazetka okolicznościowa

 

W miesiącu marcu br. w kąciku dla rodziców została zamieszczana gazetka pod hasłem „Sport to zdrowie”, której głównym celem było ukazanie korzyści zdrowotnych i rozwojowych dla dzieci dzięki aktywnemu spędzaniu czasu.

 

Mamo, tato, wolę wodę!

 

W miesiącu kwietniu br. realizowaliśmy program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” organizowany przez Żywiec Zdrój. 
Dzieci zostały uświadomione jak ogromne znaczenie ma woda dla zdrowia człowieka. 
W ramach programu kształtujemy w dzieciach nawyk picia wody oraz promujemy zdrowy styl życia.

 

Piramida Zdrowego Żywienia

 

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przedszkolaki własnoręcznie wykonały prace plastyczne związane ze zdrowym trybem życia. 
W ten sposób w holu przedszkola powstała wystawa „Piramida Zdrowia”, która ma celu uzmysłowić wychowankom co jest najważniejsze w diecie i stylu życia, a co powinno stanowić jedynie dodatek.

 

 

Z wizytą w gabinecie stomatologicznym

 

W naszej placówce systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. 
W ramach tych działań w dniu 16.04.2018 r. dzieci z grupy „Jeżyki” odwiedziły gabinet stomatologiczny „Panoramę Uśmiechu” w Płocku.
Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom jak ważne jest przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej wraz ze stosowaniem zbilansowanej diety dla zdrowych zębów oraz zachęcanie do systematycznych odwiedzin stomatologa.
Dzieci zostały zapoznane z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami oraz narzędziami dentystycznymi.

 

Spotkanie z ratownikiem medycznym

 

W kwietniu bieżącego roku 5 i 6 – latki brały udział w warsztatach z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, które zostały przeprowadzone przez organizację humanitarną Polski Czerwony Krzyż.
Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie.
Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie.
Dzieci dowiedziały się również jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.
Odbyły się również pokazy opatrywania ran, pierwszych prawidłowych reakcji na oparzenia, otarcia i złamania kończyn.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi.

 

Sprintem do maratonu

 

15 maja 2018 roku odbył się IV Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”. 
Celem tej radosnej imprezy było przede wszystkim popularyzowanie biegania wśród najmłodszych oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu.
Współzawodnictwo, a nie rywalizacja, polegało na zdobyciu jak największej liczby kilometrów przez wszystkich uczestników.

Wspólnie pokonaliśmy dystans 44 km 600 m (223 przedszkolaków x 200 m).

 

 

Wycieczka do straży pożarnej

 

W dniu 22 maja 2018 roku, dzieci z grupy „Pszczółki” oraz „Leśne Skrzaty” wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcieńcu, aby poznać tajniki pracy strażaków.
Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną oraz utrwaliły numery telefonów 998 i 112.
Największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie.
Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej pracy strażacy. Następnie dzieci zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach.
Wysłuchały prelekcji na temat niebezpieczeństw i zagrożeń pożarowych, oraz jak zachować się w czasie pożaru.

Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

 

 

Dogoterapia

 

W dniu 12.06.2018 r. dzieci z grup: „Żuczki”, „Jeżyki”, „Króliczki” oraz „Motylki” uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych pod hasłem „Pies mój przyjaciel i obowiązek”.
Celem zajęć z czworonogami było uświadomienie dzieciom jak ważną rolę w społeczeństwie odgrywa pies.
Dodatkowo przedszkolaki nabyły umiejętności bezpiecznego i odpowiedzialnego postępowania z domowym ulubieńcem.

Zajęcia z dogoterapii okazały się również szansą do przełamania nieśmiałości, lęku i wyzwolenia pozytywnych emocji.

 

 

Tematyka jesienna

 

W związku z realizacją jesiennej tematyki przedszkolaki przygotowały smaczne ale przede wszystkim zdrowe przekąski wykorzystując dary Pani Jesieni (sałatkę warzywną i owocową, szaszłyki owocowe, soki oraz koktajle owocowo – warzywne). 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (konkurs zdrowie _1_.pdf)Gmina Słupno dba o zdrowie[PDF]238 kB
Top
INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY Więcej szczegółów…